آخرین خبرها و حاشیه های والیبال
ads
ads

داورزنی: عملکرد ناظران در مسابقات امسال رابطه مستقیم با حفظ سلامتی دارد

داورزنی: عملکرد ناظران در مسابقات امسال رابطه مستقیم با حفظ سلامتی دارد

رئیس فدراسیون والیبال گفت: ناظران امسال کار سنگینی‌ برعهده دارند، زیرا امسال با سلامتی همه عوامل درگیر برگزاری مسابقات روبرو هستیم و هرچه کار ناظران بهتر انجام شود، سلامتی بیشتری به دست می‌آید.

داورزنی: عملکرد ناظران در مسابقات امسال رابطه مستقیم با حفظ سلامتی دارد

به گزارش خبرگزاری فارس و روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی در نشست آنلاین (وبینار) ناظران مرد و زن والیبال کشور که با حضور بیش از ۸۰ نفر برگزار شد، با اشاره به مشکلات گسترش و شیوع ویروس کووید ۱۹ در ایران و جهان، ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر شرایط عادی شود و بتوانیم در فضای واقعی شما ناظران را ببنیم.

رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: شرایط خاصی در جهان به واسطه ویروس کووید ۱۹ حاکم است و در شش ماه گذشته، همه فعالیت‌های ورزشی در دنیا به حالت تعلیق درآمد اما اتفاق جدیدی در حال رخ دادن است؛ جهان خود را با ویروس کرونا وفق داده است و زندگی در جریان است.

وی با بیان این که در حال حاضر فعالیت‌های آموزشی در جهان به شکل مجازی انجام می‌شود، گفت: فدراسیون والیبال هم در این زمینه فعال است و از طریق فضای مجازی، جلسات و سمینارهای خود را برگزار می‌کند.

داورزنی با یادآوری این که در حال حاضر برای کنترل ویروس کرونا بسیاری از مسابقات فرا ملی تعطیل است، ادامه داد: اما خوشبختانه فعالیت‌های ملی را می‌توان با حفظ پروتکل‌های بهداشتی انجام داد و در اکثر کشورها فعالیت‌های ورزشی شروع شده است.

وی در ادامه به برگزاری بازی‌های المپیک در سال آینده اشاره کرد و گفت: برای کشورهایی که در این بازی‌ها شرکت می‌کنند، حفظ شرایط آمادگی بسیار اهمیت دارد و والیبال ایران نیز به عنوان یکی از ۱۲ تیم شرکت‌کننده در المپیک، حفظ آمادگی بازیکنان از اهمیت زیادی برخوردار است.

رئیس فدراسیون والیبال افزود: نشست‌های متعددی برای برگزاری لیگ‌ها برگزار شده است و پروتکل‌های بهداشتی نحوه برگزاری مسابقات نیز بعد از تصویب در ستاد مقابله با کرونا به فدراسیون ابلاغ می‌شود و اجرای آن در لیگ برتر و دسته یک و دیگر رقابت‌ها برای تیم‌ها و میزبان‌ها الزامی خواهد بود. بنابراین باید همه به هم کمک کنیم تا مسابقات، به خوبی و بارعایت همه اصول و حفظ سلامتی برگزار شود. البته مسابقات امسال بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

وی به همه تیم‌های لیگ برتری و دسته یک والیبال که امسال در مسابقات حضور دارند، خوش‌آمد گفت و از همه آن‌ها درخواست کرد که به فدراسیون کمک کنند تا مسابقات به خوبی برگزار شود و در پایان سال شاهد خروج بازیکنان خوب ملی‌پوش از این لیگ‌ها باشیم.

داورزنی با اشاره به مسئولیت سنگین ناظران در مسابقات امسال به ویژه در موضوع انجام پروتکل‌های بهداشتی، تاکید کرد: ناظران امسال کار سنگینی‌ برعهده دارند زیرا امسال با سلامتی همه عوامل درگیر برگزاری مسابقات روبه‌رو هستیم و هر چه کار ناظران بهتر انجام شود، سلامتی بیش‌تری به دست می‌آید.

وی تاکید کرد: اجرا و دقت در اجرای پروتکل‌ها بسیار اهمیت دارد و طبیعی است که هرگونه سهل‌انگاری در این زمینه می‌تواند آسیب جدی به مسابقات بزند. ناظرین امسال مسئولیت حفظ سلامتی بازیکنان، کادر فنی و عمه عوامل اجرایی مسابقات را دارند و اگر یک نفر بیمار باشد، می‌تواند مجموعه والیبال را در خطر قرار دهد و به همین دلیل، از ناظران تقاضا دارم امسال دقت بیش‌تری داشته باشند. دوست نداریم به شرایطی برسیم که میزبانی یک شهرستان با رعایت نکردن پروتکل‌ها، باعث تعطیلی لیگ شود. اگر رعایت اصول بهداشتی نکنیم، دچار بحران جدی خواهیم شد.

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به چک‌لیست ناظران برای مسابقات امسال گفت: ناظران که مسئولیت برگزاری مسابقات را بر عهده دارند، چک‌لیستی خواهند داشت که باید تمام موارد و نکات آن رعایت شود. اگر یک مسابقه برگزار نشود، ضرر کم‌تری برای والیبال دارد تا خدای نکرده چند نفر آلوده به ویروس کرونا شوند که گسترش آن نیز زیان‌های زیادی خواهد داشت. بنابراین ناظران که نماینده فدراسیون و کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات هستند، امسال نقش کلیدی دارند و باید وقت و دقت بیش‌تری برای وظایف خود داشته و زودتر از همه در محل مسابقه حضور یابند.

وی با اشاره به اهمیت گیت‌های ورودی به محل برگزاری مسابقات برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: باید از همان ابتدای ورودی سالن‌ها، پروتکل‌ها رعایت شود تا آلودگی وارد سالن نشود و دیگران در خطر قرار نگیرند. وسواس ناظران، ایجاد سلامتی بیش‌تر برای خانواده والیبال خواهد داشت و کوتاهی در این مسئولیت، خطر جدی برای این ورزش به دنبال دارد.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: بر اساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی، احتمال این که تا دو سال دیگر با ویروس کرونا درگیر باشیم، وجود دارد و باید همه کمک کنیم که با رعایت تک تک پروتکل‌ها به شکل انفرادی و تیمی، شرایط برگزاری مسابقات را فراهم کنیم.

تاریخ ارسال : ۳ام شهریور ۱۳۹۹
بازدید : 955 بازدید

نظرات کاربران

مطالب روز والیبال